Volný čas a sport

Pláže na Kypru

Pláže jsou pro turisty dobře zařízeny. Půjčují slunečníky i lehátka, nechybí ani příjemná občerstvovací zařízení. Je třeba říci, že na pobřeží se liduprázdná místa hledají těžko Do některých osamělých zátok se nejlépe dostává člunem, popřípadě je výhodé si půjčit auto.

Naopak pohoří Tróodos je jako stvořené pro milovníky klidu a samoty. Sotva tu potkáte organizovanou skupinu turistů, ale také nečekejte velkou nabídku ubytování.

Pláže

Pokud bychom srovnali sever s jihem, pláže na jihu jsou rozhodně více zastavěné. Ale na severu se výstavba pro turisty plánuje do budoucna také. Krásné a navíc nedotčené pláže najdete na poloostrově Karpass.

Agía Nápa

Bezkonkurenčně nejlepší a také nejdelší pláž se nachází právě tady. Doporučujeme návštěvu zátoky Níssi Bay, která nabízí ojedinělou podívanou na barvy moře.

Golden Beach

Pláž se pyšní pouze malým počtem lidí a patří k těm nejkrásnějším na ostrově. Ubytovat se můžete ve třech tavernách přímo na pláži.

Pólis/Pórto Latchí

Na této oblázkové pláži se ojediněle nachází taverny a hotely. Krásnou atmosféru jí dodává okolní prostředí – leží na okraji eukalyptového háje.

Cykloturistika

Polní a lesní cesty tvoří optimální podmínky pro milovníky cyklistiky. Kvůli terénu budete potřebovat horské kolo, ale vyjížďky si zaručeně užijete. Nejlepší trasy jsou v okolí Pólis. Seznam cyklistických tras najdete příručce „Cycling Routes“, kterou vydává Kyperská organizace cestovního ruchu.

Golf

Golfistům Kypr nabízí čtyři 18-jamková hřiště, která jsou na skvělé úrovni. Cenově nejpřístupnější je Vikla Golf Club u Limassolu.

Horská turistika

Nejlepší trasy jsou v pohořích Tróodos a Kyrénia. V Kyrénii ale musíte být pozorní a vyhnout se uzavřeným vojenským oblastem. Držte se turistických cest označovaných jako „Nature Trails“. Celý výlet vám může znepříjemnit to, že na výchozí místa z hotelů nejezdí žádný autobus ani vlak, takže vám nezbude nic jiného než použít drahý taxík nebo jet stopem.

Jachting

Podnik Interyachting v Limassolu vám půjčí jak plachetnici, tak katamarán nebo motorovou jachtu. Ale ostrov pro jachting není optimální, protože obeplout nejde – jakákoli loď, která vypluje ze severokyperského přístavu má zákaz kotvit v přístavech Kyperské republiky.

Vodní sporty

Pláže jižního pobřeží vám nabízí veškeré vodní sporty, na které si vzpomenete, ať je to vodní lyžování, windsurfing, Paraschuting Slith (letíte na padáku za člunem) nebo pro klidnější povahy pouze šlapadlo. Na mnoha místech se nachází i školy potápění, např. v Lárnace, Páphosu či Agía Nápě.

Lyžování

Pokud si obstaráte automobil, nebude problém dostat se do lyžařského střediska na hoře Olymp. Hora je zasněžená od ledna do března a jsou tu 4 sjezdovky. Veškeré vybavení je možné si půjčit na místě.

Pro diváky

Zábavné je sledovat kyperské fotbalové zápasy. Mužstvo tvoří napůl profesionálové a mezi nimi sem tam vyniká nějaká fotbalová zahraniční hvězda z bývalého východního bloku. Nejdůležitější zápasy se hrají v většinou Limassolu.

Velmi oblíbené jsou pro diváky i dostihy. Na závodišti Nicosia Race Club se v létě konají vždy v sobotu a ve středu, od zimy do jara místo soboty v neděli.


Doporučujeme: Kypr | Dovolená Kypr | Last minute Kypr | Kypr | Levné ubytování | Cestovní kancelář | Dominikánská republika | Kréta | Kypr | Portugalsko | Turecko | Řecko | Kypr dovolená | | Kypr dovolená |

Vyražte na dovolenou s INVIA.CZ. S nabídkou největšího online prodejce zájezdů můžete na jednom místě, v přehledné formě a z pohodlí vašeho domova, vybírat zájezdy od 200 cestovních kanceláří, letenky do celého světa, ubytování v České republice a v zahraničí, online autopůjčovnu a další cestovatelské služby a informace. Dovolená s INVIA.CZ je bez rizika.